Blog > 5 tipů, jak ochránit majetek před odjezdem na dovolenou

5 tipů, jak ochránit majetek před odjezdem na dovolenou

Sezóna dovolených pokračuje – a tak většina domácností zůstává opuštěná. Nenechávejte otevřeno zlodějům. Zabezpečte váš majetek, abyste si mohli vychutnat bezstarostné volné dny. Naplno a bez stresu.

Pozor na sociální sítě

Popularita sociálních sítí roste. Jenže jsou to právě online světy, kam lidé bezmyšlenkovitě sdílejí informace o odjezdu na dovolenou. Myslete na to, že právě status na facebooku může být pozváním zlodějů k vám domů. Jestliže se chcete podělit o zážitky a kouzelné okamžiky, udělejte to – ale raději až po návratu domů.

Svěřte dům blízkým

Pokud ve vašem okolí máte blízkého přítele, souseda či příbuzného, na kterého je spoleh, není nic jednoduššího, než požádat jej o péči a kontrolu vašeho domova. Blízká osoba může vybírat poštovní schránku, pravidelně větrat, postarat se o mazlíčky, případně o zahradu. Na první pohled tak nemusí být zřejmé, že jste opustili dům. Když navíc svěříte klíče další osobě, budete mít jistotu, že k domu bude přístup, kdyby se přihodila jakákoli nepříjemná situace. I kdybyste jen ztratili klíče.

Nenechávejte otevřená okna

Větrání nechte na pomocníkovi, který se vám postará o dům. Někteří lidé nechávají otevřenou ventilaci, což je však dalším bodem, který nedoporučujeme. Usnadníte přístup vykradačům. Proto dbejte na zabezpečení všech vstupů. Bezpečnostní dveře, zámek, zavřená a utěsněná okna. Ještě před odjezdem znovu projděte celý dům a zkontrolujte, že je vše v pořádku.

Chytrá domácnost

Stále více domácností volí trendy technické vymoženosti. Nejedná se o módní výkřik, ale smart řešení, které pomáhá usnadnit život. Navíc perfektně zafunguje rovněž v případě odjezdu mimo domov. Pomocí okruhu elektroniky, kterou lze snadno ovládat z tabletu nebo chytrého telefonu, vytvoříte zdání, že jste doma.

Můžete večer na dálku rozsvítit světla, nebo před příjezdem vytopit domácnost na příjemnou teplotu. Součástí chytré domácnosti nezřídka bývá také alarm. Nebojte se tuto skutečnost uvést na dveře bytu nebo bránu vašeho domu. I tato informace může odradit případné zloděje.

Jistota jménem kamerový systém

K chytré domácnosti nezapomeňte přidat třešinku na dortu. Chytré kamerové systémy. Díky aplikaci v telefonu můžete dálkově sledovat, co se u vás děje – zpětně, ale i v přítomném okamžiku. CCTV kamera vám navíc pošle zprávu, pokud zaznamená pohyb.

Užitečné a vítané jsou rovněž další funkce. Například funkce Tripwire u kamer značky Yale umožní uživateli nastavit hranici. Pokud ji někdo překročí, vyvolá bezpečnostní kamera poplach. A zloději si k vám netroufnou – protože jsou to právě kamery, které by usnadnily jejich potenciální zadržení. Skutečnost o ochraně kamerovým systémem uveďte na schránku nebo bránu. A dovolená bude dovolenou – starosti nebudou mít šanci!

 


29.08. 2018 08:59

Předchozí články z našeho blogu

Moderní zabezpečení TOP Security -

EPS Lites – finančně zajímavé řešení pro rekonstrukci systému elektronické požární signalizace

Stejně jako je potřeba u každého technického zařízení pro jeho delší životnost pravidelně zajistit servis, po čase přijde na řadu chtě nechtě jeho modernizace. Elektronická požární signalizace (EPS) přitom není výjimkou. Jaké systémy dnes „frčí“ a jak instalace... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak zabezpečit chatu ještě před zimou?

Chatařská sezóna končí, zlodějům naopak začíná. Překonat totiž „mizerné“ zabezpečení chat a chalup někde na samotě u lesa není vůbec složité. A tak jsou vloupačky do rekreačních obydlí pro zloděje stále výhodný byznys. Krade se všude, bez ohledu na kraj, a tak byste neměli nechávat zabezpečení vašeho víkendového... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Máte v bytovém domě kamerový systém? Možná vám hrozí pokuta 5 milionů

Bezpečnostní kamerový systém je účinné řešení při boji se zločinem. Slouží jako výstraha kriminálním živlům a dokáže i usvědčit zloděje. Kamery po bytovém domě ale nemůžete umístit jen tak, kam se vám zlíbí... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak zabezpečit dům před odjezdem… kamkoliv

Jak dlouho vám trvá vydělat 30 tisíc korun? Někomu měsíc, někomu dva a někomu třeba jen půl hodiny. Ptáte se, čím se musíte stát, abyste brali takové peníze za tak krátkou dobu? Stačí být průměrný zloděj. Podle policejních statistik sice počet vloupání do domů a bytů meziročně klesá, zato průměrná škoda při vloupání stoupla na... celý článek >

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Odesílatel poskytuje dobrovolně údaje uvedené v tomto formuláři společnosti ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ s.r.o. Právo přístupu k osobním údajům, jakož i ostatní práva, jsou stanovená zákonem č. 101/2000 Sb (§12, § 21). Zpětně Vás budeme kontaktovat telefonicky, případně na uvedenou e-mailovou adresu. Pouze v nutných případech zašleme odpověď klasickou poštou.

Zabezpečovací systémy - zabezpečíme dům, byt, chatu i prodejnu

Zabezpečení domu

Prvotřídní zabezpečení domu za přijatelné ceny. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení bytu

Kvalitní zabezpečení bytu od 9900,- Kč. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení chaty

Zabezpečte svou chatu proti zlodějům. Pohobová čidla, alarmy, bezpečnostní kamery atd.

Více informací

Zabezpečení firmy

Profesionální zabezpečení firmy proti zlodějům, vodě i požáru. Alarmy, kamery, požární hlásiče..

Více informací

Zabezpečení objektů

Spolehlivé a účinné zabezpečení prodejny, skladu, restaurace, stavby a dalších objektů.

Více informací