Blog > Chytré kamery – chytře v bezpečí

Chytré kamery – chytře v bezpečí

Potřebujete dohlédnout na váš majetek, ale zároveň být v tu samou dobu na druhé straně republiky? Nemusíte být na dvou místech zároveň, ani zaměstnávat další pomocnou sílu, když vlastníte bezpečnostní kamerový systém. Ten je v dnešní době jedním z nejpohodlnějších systémů vůbec. A když má navíc vlastní „mozek“…

Co znamená pojem „chytrá kamera“?

Díky poměrně nízké ceně a široké nabídce se chytré kamery staly trendem několika posledních let. Oproti „hloupým“ kamerám, které zvládají pouze zaznamenávat obraz, mají totiž jednu obrovskou výhodu. Jsou plně samostatné. A tak informace z monitorovaného prostoru odesílá přímo kamera samotná.  Jejich nezávislost na dalších zařízeních nám umožňuje:

·         jednodušší možnost sledování signálu na více stanovištích

·         nezávislé chování jednotlivých kamer v síti

·         přesnější analýza obrazu apod.

Aby chytrá kamera splnila naší podmínku – abychom mohli být na dvou místech zároveň, je potřeba ji připojit k internetu a to buď přes WiFi, nebo kabelem. Pak jednoduše nainstalovat do chytrého mobilního telefonu aplikaci, která nám umožní komunikovat s kamerou na dálku a je to. Za pár minut máme na obrazovce našeho mobilu obraz z monitorovaného prostoru na druhé straně republiky (nebo světa). Máme možnost kameru na dálku nastavovat, otáčet, zapínat, vypínat… jako byste stáli přímo u ní.

Mluvící kamera

Žádný zloděj nepůjde dobrovolně loupit k někomu domů nebo do firmy, když ví, že mu tam bude někdo z vaší rodiny nebo zaměstnanců dělat společnost. Mluvící kamera mu takovou společnost zařídí.

Jakmile se ve sledovaném prostoru objeví cokoliv podezřelého, kamera vás ihned upozorní na možné riziko a zobrazí vám aktuální přenos z monitorovaného prostoru. Prostřednictvím výkonných reproduktorů se pak může ozvat hlas, že je každý pachatelův krok sledován a zaznamenáván na kameře a představivost a strach v hlavě zloděje dokončí práci za vás.

Vzniklou situaci ale můžete ovlivnit i jinak, než jen hlasem. Vy nebo obsluha systému můžete například rozsvítit světla, pustit sirénu nebo vypustit bezpečnostní kouř. To pachatele zdrží a prodlouží tak čas, než se na místo dostaví ochranka nebo policie.

Chytrá kamera s inteligentní analýzou obrazu

Co se pod inteligentní analýzou obrazu skrývá?

·         rozpoznání pohybu

·         rozpoznání odložených či odcizených předmětů

·         detekce SPZ automobilů či obličejů osob

·         počítání osob

·         varování před násilným chováním

·         rozpoznání vandalismu atd.

Díky všestranné analýze obrazu se výrazně sníží celkový počet monitorů, které je potřeba sledovat a tak na dohled nad velkým množstvím kamer stačí jen jeden pracovník.

Pokud kamera vyhodnotí riziko v některém z monitorovaných prostorů, pustí se pouze ta obrazovka, která je s kamerou spojena. Ostatní jsou připravené v pohotovostním režimu. Obsluha tak může okamžitě reagovat na konkrétní situaci a nemusí riziko vyhodnocovat ze změti obrazů.

Bezpečnostní kamerové systémy a chytré kamery

Buďte v bezpečí jak vy, tak vaše rodina. Mějte pod dohledem firmu a váš majetek. Investujte do vašich druhých očí, do chytré bezpečnostní kamery.

Navrhneme nejefektivnější řešení pro vaše prostory, zajistíme odbornou montáž kamerového systému, servisní i revizní služby. Bezpečnostní audit a návrh systému zdarma! Kontaktujte nás.


29.06. 2017 11:33

Další články z našeho blogu

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak využít nejmodernější technologie k nepřetržité ochraně svého domova?

„Osmatřicetiletý muž se večer vloupal do rodinného domu. Ukradl předměty v hodnotě 50 000 Kč.“ „V noci na Jičínsku došlo ke krádeži zahradní techniky za 80 000 Kč.“ „Do bytu se vloupal neznámý pachatel a způsobil škodu přes 100 000 Kč.“ Jsou vám tyto věty povědomé? Ještě aby ne, když je v televizi slýcháme dnes ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Mobilní turnikety – ideální zabezpečení vstupu na stavbu

Každé staveniště je potenciálně nebezpečné. V případě, že by se do areálu stavby dostala cizí osoba a zranila se, měl by zhotovitel stavby obrovský problém. Základní požadavky na zajištění staveniště stanovuje nařízení vlády č. 591/2006 Sb. Kvalitní zabezpečení vstupu na stavbu je nezbytné i z jiného důvodu. Na staveništích se obvykle ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak ušetřit při sjednání pojištění nemovitosti a domácnosti pomocí zabezpečovacích zařízení?

Kdo nic nemá, nic neztratí. Ostatní musí počítat s potenciálním rizikem a důkladně se na něj připravit. Jak na to? Existují v zásadě dvě základní možnosti. Mít našetřeno dostatek peněz, aby vás případná ztráta majetku existenčně neohrozila, ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Ušetří čas, peníze i nervy. Jak funguje elektronický přístupový systém a kdy jej oceníte?

Elektronický přístupový systém představuje soubor technických komponent, které evidují přístupy do budovy, vyhodnocují je, a společně jsou čím dál častěji používané pro zabezpečení firem, bytových objektů i škol. Na jaké bázi ... celý článek >

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Odesílatel poskytuje dobrovolně údaje uvedené v tomto formuláři společnosti ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ s.r.o. Právo přístupu k osobním údajům, jakož i ostatní práva, jsou stanovená zákonem č. 101/2000 Sb (§12, § 21). Zpětně Vás budeme kontaktovat telefonicky, případně na uvedenou e-mailovou adresu. Pouze v nutných případech zašleme odpověď klasickou poštou.

Zabezpečovací systémy - zabezpečíme dům, byt, chatu i prodejnu

Zabezpečení domu

Prvotřídní zabezpečení domu za přijatelné ceny. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení bytu

Kvalitní zabezpečení bytu od 17200,- Kč. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení chaty

Zabezpečte svou chatu proti zlodějům. Pohobová čidla, alarmy, bezpečnostní kamery atd.

Více informací

Zabezpečení firmy

Profesionální zabezpečení firmy proti zlodějům, vodě i požáru. Alarmy, kamery, požární hlásiče..

Více informací

Zabezpečení objektů

Spolehlivé a účinné zabezpečení prodejny, skladu, restaurace, stavby a dalších objektů.

Více informací