Blog > Hlásiče požáru Zettler

Hlásiče požáru Zettler

Společnost Zettler má své kořeny v Mnichově, kde byla v roce 1877 založena pod názvem Eletkrotechnische Fabrik Alois Zettler. Tento název se rychle zažil a stal se častým spojením v souvislosti s časným detekováním požárů, komunikací a se systémy řízení budov. V roce 1996 se společnost stala součástí Tyco International a produkty, které slouží k detekci požárů, se staly známými a dostupnými po celé Evropě. Od tohoto spojení je společnost na výsluní a dosahuje velkých úspěchů, zejména díky investicím ze strany společností Tyco.

Společnost v 21. století

Společnost Zettler patří k průkopníkům ve výrobě hlásičů požárů. Jako jedna z prvních společností přešla z analogové technologie na digitální. Díky tomu dosáhla výborné kvality a spolehlivosti svých systému. Digitální protokol Zettler ZX, funguje, i když je kabel poškozen vlhkostí či požárem. Protokol poskytuje výbornou komunikaci na všech typech nových i původních kabelech v jakékoliv topologii vedení.

MZX technologie

Systém elektrické požární detekce, který vyrábí Zettler, funguje na platformě technologie MZX. Ta vznikla při inovaci společností Tyco v oblasti detekce požárů. S touto technologií patří produkty od Zettleru k velmi spolehlivým a kvalitním systémům. Součástí je i sada schválení, registrací a certifikací. Výrobky splňují všechny potřebné normy. Než jde jakýkoliv výrobek do prodeje, je podroben těm nejpečlivějším certifikačním programům, aby se dosáhlo té nejvyšší úrovně kvality, spolehlivosti a výkonu.

Světová úroveň výroby

Produkty Zettler se vyrábí v mnoha továrnách společnosti Tyco, které jsou umístěné po celé Evropě. Všechny továrny jsou certifikované, výroba probíhá nanejvýš kvalitně, bezpečně s ohledem na zdraví a působení na ochranu životního prostředí.

Globální certifikace

Všechny postupy při vývoji a výrobě produktů procházejí pravidelným auditem. Procházejí kontrolou nezávislých testovacích organizací, které pocházejí z celého světa. Probíhají globální certifikace od mnoha schvalovacích úřadů.

Zařízení s MZX technologií

Tyto technologie slouží k ochraně všech objektů a fungují spolehlivě ve všech podmínkách. V malých objektech se dobře uplatní systém ECLIPSE C, ve středních a velkých objektech je výhodný systém LOOP 500, který má diagnostické hlásiče požáru a analogový adresovatelný systém ZETFAS 1000/3000 s adresovatelnými senzory a multisenzory. Další funkcí je možnost vyhodnocení na bázi fuzzy logic. Jednotlivé systémy využívají tlačítkové hlásiče požáru, automatické hlásiče požáru a speciální hlásiče požáru (lineární hlásič kouře, lineární tepelný hlásič, tepelný hlásič pro vysoké teploty, hlásič CO, nasávací systémy, a také kompletní produkty hlásičů, které detekují možné nebezpečí výbuchu). CO hlásiče detekují oxid uhelnatý.

V průmyslových a výrobních oblastech je nutná vysoká úroveň specializované detekce. Většinou se jedná o místa, která jsou spojena s větším rizikem výbuchu v důsledku hořlavých plynů či prachu. Produkty společnosti Zettler zahrnují i speciální produkty k ochraně velkého rozsahu prostředí a možného rizika.

Hlášení plamene

Na hlášení plamene je ideální řada Flame Vision FV300, která funguje automaticky. Tyto přístroje využívají matici více infračervených senzorů k detekování plamene. Zároveň poskytují i informace o jeho poloze. Z toho vyplývá, že veškeré informace o poloze plamene lze díky tomuto systému odeslat, pokud je plamen v zorném poli automatického hlásiče. Vestavěná kamera může zároveň odeslat i pohled z polohy automatického hlásiče na monitor systému průmyslových kamer. Obraz z průmyslové kamery bude opatřen údaji o poloze, které budou přesně ukazovat na zdroj poplachu.

Hlásiče napájené z vedení

Z hlediska napájení a nákladu na instalaci a servis jsou ideální lineární hlásiče napájené z vedení. Jsou skvělé pro použití zejména ve velkých oblastech, např. sklady. K zakoupení jsou hlásiče odrazové s automatickým nastavením paprsku a tradiční s přijímačem a vysílačem. Existují i nové systémy pro detekci kouře v otevřené oblasti. Ty využívají optická zobrazovací zařízení, aby mohli automaticky zaměřovat, kalibrovat a detekovat.

MZX Sensor Laser Plus

Zařízení MZX SensorLaser™ Plus je ideální do náročných podmínek, které se často mění. Systém umožňuje permanentně sledovat dlouhé objekty členitého charakteru. Mohou to být například dopravní a zásobovací tunely, vedení kabelů a dopravníkové pásy, také velké budovy, garáže, které mají více pater, apod.

Systémy na nasávání kouře

Systémy, které nasávají kouř VESDA jsou velmi citlivé na detekci požáru v brzké fázi. Jejich použití je vhodné především v počítačových místnostech nebo na jiných místech, kde je vysoké riziko požáru a věci s velkou hodnotou. Nabídka těchto přístrojů je poměrně široká. Od celkem levného hlásiče IAS800, který je využíván při potížích s přístupem při ochraně výtahových šachet až po profesionální hlásič LaserPlus, který má více nasávacích potrubí a rozhraní MZX.

Ochrana prostředí, kde je nebezpečí výbuchu

Tam, kde je větší nebezpečí výbuchu je možné využít různé systémy, buď konvenční kouřové a tepelné hlásiče řady 602 nebo řadu 800, která nabízí i adresovatelnou MZX variantu. Oba systémy mají schválení ATEX a ICEX, které jsou vhodné k použití tam, kde je nebezpečí výbuchu plynu nebo prachu. V prašném prostředí, kde se může kouř detekovat obtížněji, jsou určené kombinované hlásiče CO/tepelné.

Kombinace detektorů požáru a plynu

Často je na místech, kde je nutná včasná detekce požáru, potřebná i detekce plynu. Nejvýhodnější z hlediska financí je asi kombinovaný systém. Například automatický hlásič s trojitým multisenzorem 3oTec opatřený technologii MZX, je možné nastavit tak, aby byl schopen samostatně rozlišovat požár nebo toxický plyn. Kouřové nasávací systémy VESDA je možné kombinovat s detektory VESDA ECO. Kombinace těchto systému pak umožňuje zachytávat celou škálu hořlavých plynu.


30.03. 2016 14:11

Další články z našeho blogu

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak využít nejmodernější technologie k nepřetržité ochraně svého domova?

„Osmatřicetiletý muž se večer vloupal do rodinného domu. Ukradl předměty v hodnotě 50 000 Kč.“ „V noci na Jičínsku došlo ke krádeži zahradní techniky za 80 000 Kč.“ „Do bytu se vloupal neznámý pachatel a způsobil škodu přes 100 000 Kč.“ Jsou vám tyto věty povědomé? Ještě aby ne, když je v televizi slýcháme dnes ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Mobilní turnikety – ideální zabezpečení vstupu na stavbu

Každé staveniště je potenciálně nebezpečné. V případě, že by se do areálu stavby dostala cizí osoba a zranila se, měl by zhotovitel stavby obrovský problém. Základní požadavky na zajištění staveniště stanovuje nařízení vlády č. 591/2006 Sb. Kvalitní zabezpečení vstupu na stavbu je nezbytné i z jiného důvodu. Na staveništích se obvykle ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak ušetřit při sjednání pojištění nemovitosti a domácnosti pomocí zabezpečovacích zařízení?

Kdo nic nemá, nic neztratí. Ostatní musí počítat s potenciálním rizikem a důkladně se na něj připravit. Jak na to? Existují v zásadě dvě základní možnosti. Mít našetřeno dostatek peněz, aby vás případná ztráta majetku existenčně neohrozila, ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Ušetří čas, peníze i nervy. Jak funguje elektronický přístupový systém a kdy jej oceníte?

Elektronický přístupový systém představuje soubor technických komponent, které evidují přístupy do budovy, vyhodnocují je, a společně jsou čím dál častěji používané pro zabezpečení firem, bytových objektů i škol. Na jaké bázi ... celý článek >

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Odesílatel poskytuje dobrovolně údaje uvedené v tomto formuláři společnosti ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ s.r.o. Právo přístupu k osobním údajům, jakož i ostatní práva, jsou stanovená zákonem č. 101/2000 Sb (§12, § 21). Zpětně Vás budeme kontaktovat telefonicky, případně na uvedenou e-mailovou adresu. Pouze v nutných případech zašleme odpověď klasickou poštou.

Zabezpečovací systémy - zabezpečíme dům, byt, chatu i prodejnu

Zabezpečení domu

Prvotřídní zabezpečení domu za přijatelné ceny. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení bytu

Kvalitní zabezpečení bytu od 17200,- Kč. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení chaty

Zabezpečte svou chatu proti zlodějům. Pohobová čidla, alarmy, bezpečnostní kamery atd.

Více informací

Zabezpečení firmy

Profesionální zabezpečení firmy proti zlodějům, vodě i požáru. Alarmy, kamery, požární hlásiče..

Více informací

Zabezpečení objektů

Spolehlivé a účinné zabezpečení prodejny, skladu, restaurace, stavby a dalších objektů.

Více informací