Blog > Chytré kamery – chytře v bezpečí

Chytré kamery – chytře v bezpečí

Potřebujete dohlédnout na váš majetek, ale zároveň být v tu samou dobu na druhé straně republiky? Nemusíte být na dvou místech zároveň, ani zaměstnávat další pomocnou sílu, když vlastníte bezpečnostní kamerový systém. Ten je v dnešní době jedním z nejpohodlnějších systémů vůbec. A když má navíc vlastní „mozek“…

Co znamená pojem „chytrá kamera“?

Díky poměrně nízké ceně a široké nabídce se chytré kamery staly trendem několika posledních let. Oproti „hloupým“ kamerám, které zvládají pouze zaznamenávat obraz, mají totiž jednu obrovskou výhodu. Jsou plně samostatné. A tak informace z monitorovaného prostoru odesílá přímo kamera samotná.  Jejich nezávislost na dalších zařízeních nám umožňuje:

·         jednodušší možnost sledování signálu na více stanovištích

·         nezávislé chování jednotlivých kamer v síti

·         přesnější analýza obrazu apod.

Aby chytrá kamera splnila naší podmínku – abychom mohli být na dvou místech zároveň, je potřeba ji připojit k internetu a to buď přes WiFi, nebo kabelem. Pak jednoduše nainstalovat do chytrého mobilního telefonu aplikaci, která nám umožní komunikovat s kamerou na dálku a je to. Za pár minut máme na obrazovce našeho mobilu obraz z monitorovaného prostoru na druhé straně republiky (nebo světa). Máme možnost kameru na dálku nastavovat, otáčet, zapínat, vypínat… jako byste stáli přímo u ní.

Mluvící kamera

Žádný zloděj nepůjde dobrovolně loupit k někomu domů nebo do firmy, když ví, že mu tam bude někdo z vaší rodiny nebo zaměstnanců dělat společnost. Mluvící kamera mu takovou společnost zařídí.

Jakmile se ve sledovaném prostoru objeví cokoliv podezřelého, kamera vás ihned upozorní na možné riziko a zobrazí vám aktuální přenos z monitorovaného prostoru. Prostřednictvím výkonných reproduktorů se pak může ozvat hlas, že je každý pachatelův krok sledován a zaznamenáván na kameře a představivost a strach v hlavě zloděje dokončí práci za vás.

Vzniklou situaci ale můžete ovlivnit i jinak, než jen hlasem. Vy nebo obsluha systému můžete například rozsvítit světla, pustit sirénu nebo vypustit bezpečnostní kouř. To pachatele zdrží a prodlouží tak čas, než se na místo dostaví ochranka nebo policie.

Chytrá kamera s inteligentní analýzou obrazu

Co se pod inteligentní analýzou obrazu skrývá?

·         rozpoznání pohybu

·         rozpoznání odložených či odcizených předmětů

·         detekce SPZ automobilů či obličejů osob

·         počítání osob

·         varování před násilným chováním

·         rozpoznání vandalismu atd.

Díky všestranné analýze obrazu se výrazně sníží celkový počet monitorů, které je potřeba sledovat a tak na dohled nad velkým množstvím kamer stačí jen jeden pracovník.

Pokud kamera vyhodnotí riziko v některém z monitorovaných prostorů, pustí se pouze ta obrazovka, která je s kamerou spojena. Ostatní jsou připravené v pohotovostním režimu. Obsluha tak může okamžitě reagovat na konkrétní situaci a nemusí riziko vyhodnocovat ze změti obrazů.

Bezpečnostní kamerové systémy a chytré kamery

Buďte v bezpečí jak vy, tak vaše rodina. Mějte pod dohledem firmu a váš majetek. Investujte do vašich druhých očí, do chytré bezpečnostní kamery.

Navrhneme nejefektivnější řešení pro vaše prostory, zajistíme odbornou montáž kamerového systému, servisní i revizní služby. Kontaktujte nás.


29.06. 2017 11:33

Další články z našeho blogu

Moderní zabezpečení TOP Security -

Svěřte revize EPS do rukou odborníků

Elektronická požární signalizace tvoří důležitou součást protipožární ochrany objektů. Aby EPS plnila svůj účel, je nutné provádět její pravidelné revize. EPS spadá pod vyhrazená požární bezpečnostní zařízení varující před vznikem požáru. Jejich provoz je dán výrobcem, ale údržbu a revize stanovuje vyhláška 246/2001 Sb, ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak využít nejmodernější technologie k nepřetržité ochraně svého domova?

„Osmatřicetiletý muž se večer vloupal do rodinného domu. Ukradl předměty v hodnotě 50 000 Kč.“ „V noci na Jičínsku došlo ke krádeži zahradní techniky za 80 000 Kč.“ „Do bytu se vloupal neznámý pachatel a způsobil škodu přes 100 000 Kč.“ Jsou vám tyto věty povědomé? Ještě aby ne, když je v televizi slýcháme dnes ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Mobilní turnikety – ideální zabezpečení vstupu na stavbu

Každé staveniště je potenciálně nebezpečné. V případě, že by se do areálu stavby dostala cizí osoba a zranila se, měl by zhotovitel stavby obrovský problém. Základní požadavky na zajištění staveniště stanovuje nařízení vlády č. 591/2006 Sb. Kvalitní zabezpečení vstupu na stavbu je nezbytné i z jiného důvodu. Na staveništích se obvykle ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak ušetřit při sjednání pojištění nemovitosti a domácnosti pomocí zabezpečovacích zařízení?

Kdo nic nemá, nic neztratí. Ostatní musí počítat s potenciálním rizikem a důkladně se na něj připravit. Jak na to? Existují v zásadě dvě základní možnosti. Mít našetřeno dostatek peněz, aby vás případná ztráta majetku existenčně neohrozila, ... celý článek >

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Odesílatel poskytuje dobrovolně údaje uvedené v tomto formuláři společnosti ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ s.r.o. Právo přístupu k osobním údajům, jakož i ostatní práva, jsou stanovená zákonem č. 101/2000 Sb (§12, § 21). Zpětně Vás budeme kontaktovat telefonicky, případně na uvedenou e-mailovou adresu. Pouze v nutných případech zašleme odpověď klasickou poštou.

Zabezpečovací systémy - zabezpečíme dům, byt, chatu i prodejnu

Zabezpečení domu

Prvotřídní zabezpečení domu za přijatelné ceny. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení bytu

Kvalitní zabezpečení bytu od 17200,- Kč. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení chaty

Zabezpečte svou chatu proti zlodějům. Pohobová čidla, alarmy, bezpečnostní kamery atd.

Více informací

Zabezpečení firmy

Profesionální zabezpečení firmy proti zlodějům, vodě i požáru. Alarmy, kamery, požární hlásiče..

Více informací

Zabezpečení objektů

Spolehlivé a účinné zabezpečení prodejny, skladu, restaurace, stavby a dalších objektů.

Více informací