Blog > Klidné spaní vám zaručí kvalitní bezpečnostní alarm

Klidné spaní vám zaručí kvalitní bezpečnostní alarm

Nemůžete spát, protože se bojíte o svůj majetek? Přestaňte se obávat a pořiďte si kvalitní bezpečnostní alarm, který spolehlivě ochrání vše, na čem vám záleží.

Alarm jako základní bezpečnostní prvek

Nabídka bezpečnostních alarmů je velká. Proto nejdříve zvažte, jak by vaše zabezpečení mělo fungovat a kolik do něj chcete investovat. Nevíte-li si rady, co bude pro vaše účely nejlepší, nechte si poradit od odborníka.

Bezpečnostní alarm se skládá z několika základních částí, které mají všechna zařízení, ať už si vyberete jakékoliv. Patří mezi ně zabezpečovací ústředna (centrála celého zařízení), klávesnice alarmu (slouží k ovládání systému), detektory (upozorňují na nebezpečí), zdroj napájení, signalizace narušení (upozornění sirénou, na mobil či na PCO) a kabely v případě drátového alarmu.

Bezpečnostní alarmy dělíme podle různých parametrů. Jejich základním rozlišením je na bezdrátové a drátové.

S drátem nebo bez?

U drátových alarmů počítejte s vyšší cenou za montáž a nebudete mít na výběr tolik modelů jako u bezdrátové varianty. Potěší vás však svou bezúdržbovostí a levnějšími komponenty. U bezdrátové varianty je nutné měnit baterie. Snadno ale můžete přesunout čidlo, pokud vám již v daném prostoru nevyhovuje.

Bezdrátové alarmy jsou oblíbené, protože vám umožní uspořádání prvků alarmu snadno měnit. Budete-li mít čidla na místě, kde vám přestaly vyhovovat, jednoduše je odmontujete a přesunete vedle. To je u drátového alarmu problém. Menší nevýhodou bezdrátové varianty je nutnost měnit baterie (pokud se nejedná o bezdrátový alarm napájeným skrze solární panel).

Bezdrátové alarmy mají vyšší pořizovací cenu, ale u drátového alarmu je zase vyšší cena za montáž. Je náročnější, protože je třeba schovat dráty do lišt, nebo do vnitřních omítek. Proto je typický spíše pro novostavby.

Bezdrátové alarmy vyžadují jednou za čas údržbu v podobě výměny baterií. Naopak oceníte, jak snadno se instaluje. Během chvilky bude zapojený.

Alarmy, ať už drátové či bezdrátové, mají rozmanité funkce. Některé z těchto zařízení umožňují skrze ovládací ústřednu ovládání garážových vrat a bran, ovládání světla, žaluzií, zavlažování, zásuvek a dalších. Ušetří vám tím každodenní činnosti a zpohodlní vám tak život. Z dalšího příslušenství je to např. zpracování kamerových záznamů či fotografií, které se ukládají do paměti ústředny atd.

Speciálními zařízeními jsou GSM alarmy. Umožní vám ovládat váš dům na dálku. Budete mít vždy jistotu kvalitního zabezpečení, i když zrovna nejste doma.

Bezdrátové alarmy fungují díky wifi modulu. To umožňuje komunikaci ústředny s detektory a dalším příslušenstvím bezdrátově.

Oba zmíněné typy zabezpečení jsou efektivní a maximálně spolehlivé. Uvažujete-li o stavbě či rekonstrukci domu, určitě pro Vás bude vhodnější variantou méně nákladný drátový systém, jehož instalace je sice mírně složitější, ovšem jednotlivé prvky jsou méně nákladné a k provozu nejsou nutné akumulátory pro napájení. Drátové alarmy jsou také více odolné proti rušení. Naproti tomu bezdrátové alarmy jsou méně náročné na instalaci a jejich velkou výhodou je snadná rozšiřitelnost a naprostá flexibilita.

Z čeho vybírat?

Alarmy jsou sestaveny z několika prvků, mezi které patří například pohybové senzory, detektory kouře, úniku plynu, optické závory, sirény, požární hlásiče atd. Součástí moderního alarmového systému může být i možnost domovní automatizace, například v podobě dálkového ovládání topení (například pomocí mobilního telefonu), zapínání spotřebičů detektorem pohybu či dálkovým ovladačem a další řada moderních vymožeností. Alarmy jsou obvykle napojeny na pult centrální ochrany, kdy při narušení je na místo poplachu vysláno zásahové vozidlo apod. A jaké jsou oblíbené značky bezpečnostních systémů? Jmenovat bychom mohli například bezpečnostní systémy HONEYWELL, JABLOTRON, PARADOX, SATEL, TEXECOM a RISCO.

 

Mohlo by Vás zajímat:

Pronájem bezpečnostních alarmů


28.04. 2016 10:50

Další články z našeho blogu

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak zabezpečit chatu ještě před zimou?

Chatařská sezóna končí, zlodějům naopak začíná. Překonat totiž „mizerné“ zabezpečení chat a chalup někde na samotě u lesa není vůbec složité. A tak jsou vloupačky do rekreačních obydlí pro zloděje stále výhodný byznys. Krade se všude, bez ohledu na kraj, a tak byste neměli nechávat zabezpečení vašeho víkendového... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Máte v bytovém domě kamerový systém? Možná vám hrozí pokuta 5 milionů

Bezpečnostní kamerový systém je účinné řešení při boji se zločinem. Slouží jako výstraha kriminálním živlům a dokáže i usvědčit zloděje. Kamery po bytovém domě ale nemůžete umístit jen tak, kam se vám zlíbí... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak zabezpečit dům před odjezdem… kamkoliv

Jak dlouho vám trvá vydělat 30 tisíc korun? Někomu měsíc, někomu dva a někomu třeba jen půl hodiny. Ptáte se, čím se musíte stát, abyste brali takové peníze za tak krátkou dobu? Stačí být průměrný zloděj. Podle policejních statistik sice počet vloupání do domů a bytů meziročně klesá, zato průměrná škoda při vloupání stoupla na... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Chytré kamery – chytře v bezpečí

Potřebujete dohlédnout na váš majetek, ale zároveň být v tu samou dobu na druhé straně republiky? Nemusíte být na dvou místech zároveň, ani zaměstnávat další pomocnou sílu, když vlastníte bezpečnostní kamerový systém. Ten je v dnešní době jedním z nejpohodlnějších systémů vůbec. A když má navíc vlastní… celý článek >

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Odesílatel poskytuje dobrovolně údaje uvedené v tomto formuláři společnosti ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ s.r.o. Právo přístupu k osobním údajům, jakož i ostatní práva, jsou stanovená zákonem č. 101/2000 Sb (§12, § 21). Zpětně Vás budeme kontaktovat telefonicky, případně na uvedenou e-mailovou adresu. Pouze v nutných případech zašleme odpověď klasickou poštou.

Zabezpečovací systémy - zabezpečíme dům, byt, chatu i prodejnu

Zabezpečení domu

Prvotřídní zabezpečení domu za přijatelné ceny. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení bytu

Kvalitní zabezpečení bytu od 9900,- Kč. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení chaty

Zabezpečte svou chatu proti zlodějům. Pohobová čidla, alarmy, bezpečnostní kamery atd.

Více informací

Zabezpečení firmy

Profesionální zabezpečení firmy proti zlodějům, vodě i požáru. Alarmy, kamery, požární hlásiče..

Více informací

Zabezpečení objektů

Spolehlivé a účinné zabezpečení prodejny, skladu, restaurace, stavby a dalších objektů.

Více informací