Blog > Máte v bytovém domě kamerový systém? Možná vám hrozí pokuta 5 milionů

Máte v bytovém domě kamerový systém? Možná vám hrozí pokuta 5 milionů

Bezpečnostní kamerový systém je účinné řešení při boji se zločinem. Slouží jako výstraha kriminálním živlům a dokáže i usvědčit zloděje. Kamery po bytovém domě ale nemůžete umístit jen tak, kam se vám zlíbí. Při jejich instalaci musíte dodržet určitá pravidla, která udává Úřad pro ochranu osobních údajů. V opačném případě můžete být až o 5 milionů korun lehčí. Jaké jsou vaše povinnosti?

1. Společné prostory jako jsou sklepy, půdy, kočárkárny, kolárny, prostory dopisních schránek a vchody do těchto prostor, vnější plášť budovy a jeho bezprostřední okolí, vstupní dveře do domu, chodby k výtahům a výtahy, chodby ke schodištím a schodiště můžete sledovat bez souhlasu obyvatel domu.

2. Sledovat vchodové dveře bytů je možné pouze se souhlasem všech jejich obyvatel.

3. U všech vstupů do sledovaných prostor je nutné umístit informační tabulky s textem, že je prostor sledován bezpečnostním kamerovým systémem a uvést správce/provozovatele kamerového systému.

4. Ještě před instalací kamerového systému musí správce oznámit zamýšlené pořizování kamerového záznamu Úřadu pro ochranu osobních údajů. Takové oznámení se provádí online vyplněním registračního formuláře na ÚOOÚ. Registrace je nutná k provozování kamerového systému se záznamem a její absence je důvodem k vystavení „mastné“ pokuty.

5. Doba uchování záznamů nemá přesáhnout 7 dní. V případě společných prostor jako jsou garáže, sklepy a kočárkárny se prodlužuje na 14 dní. Další prodloužení je možné pouze v opodstatněných situacích.

6. Všechny přístupy k záznamům a manipulace s nimi musí být evidovány, aby bylo jasné, kdo a z jakého důvodu do záznamů nahlížel. Proto je nutné určit osoby, které k záznamům mají přístup a poučit je o jejich povinnostech.

 

Pokud teprve plánujete pořízení a instalaci kamerového systému do bytového domu, stačí se držet všech uvedených bodů a nemusíte se obávat pokuty. S výběrem a instalací kamerového systému vám rádi pomůžeme. Pokud máte kamerový systém již nainstalovaný, neberte ani jeden z bodů na lehkou váhu. Může vás to vyjít pěkně draho.

 

Mohlo by vás zajímat:
Chytré kamery – chytře v bezpečí


26.09. 2017 10:26

Předchozí články z našeho blogu

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak zabezpečit dům před odjezdem… kamkoliv

Jak dlouho vám trvá vydělat 30 tisíc korun? Někomu měsíc, někomu dva a někomu třeba jen půl hodiny. Ptáte se, čím se musíte stát, abyste brali takové peníze za tak krátkou dobu? Stačí být průměrný zloděj. Podle policejních statistik sice počet vloupání do domů a bytů meziročně klesá, zato průměrná škoda při vloupání stoupla na... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Chytré kamery – chytře v bezpečí

Potřebujete dohlédnout na váš majetek, ale zároveň být v tu samou dobu na druhé straně republiky? Nemusíte být na dvou místech zároveň, ani zaměstnávat další pomocnou sílu, když vlastníte bezpečnostní kamerový systém. Ten je v dnešní době jedním z nejpohodlnějších systémů vůbec. A když má navíc vlastní… celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Myslete na ochranu vašeho majetku před požárem – pomůže Vám elektrická požární signalizace

Pokud jste majitelem objektu, v němž je zvýšený pohyb osob nebo je v něm zvýšené riziko vzniku požáru, musíte se postarat o to, aby v něm byla zavedena spolehlivá elektrická požární signalizace. U některých objektů je tato povinnost psaná přímo... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

4 tipy, jak na zabezpečení prodejny

Žijeme v době, která nám na jednu stranu nabízí ještě před několika dekádami neuvěřitelné možnosti, ovšem zároveň době, kdy se musí každý z nás mít denně na pozoru. Vztáhneme-li tato obecná „moudra“ na podnikatele s prakticky jakýmkoliv zbožím, jen málokterý z nich si troufne vlastnit prodejnu, aniž by ji... celý článek >

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Odesílatel poskytuje dobrovolně údaje uvedené v tomto formuláři společnosti ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ s.r.o. Právo přístupu k osobním údajům, jakož i ostatní práva, jsou stanovená zákonem č. 101/2000 Sb (§12, § 21). Zpětně Vás budeme kontaktovat telefonicky, případně na uvedenou e-mailovou adresu. Pouze v nutných případech zašleme odpověď klasickou poštou.

Zabezpečovací systémy - zabezpečíme dům, byt, chatu i prodejnu

Zabezpečení domu

Prvotřídní zabezpečení domu za přijatelné ceny. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení bytu

Kvalitní zabezpečení bytu od 9900,- Kč. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení chaty

Zabezpečte svou chatu proti zlodějům. Pohobová čidla, alarmy, bezpečnostní kamery atd.

Více informací

Zabezpečení firmy

Profesionální zabezpečení firmy proti zlodějům, vodě i požáru. Alarmy, kamery, požární hlásiče..

Více informací

Zabezpečení objektů

Spolehlivé a účinné zabezpečení prodejny, skladu, restaurace, stavby a dalších objektů.

Více informací