Blog > Jak zabezpečit dům před odjezdem… kamkoliv

Jak zabezpečit dům před odjezdem… kamkoliv

Jak dlouho vám trvá vydělat 30 tisíc korun? Někomu měsíc, někomu dva a někomu třeba jen půl hodiny. Ptáte se, čím se musíte stát, abyste brali takové peníze za tak krátkou dobu? Stačí být průměrný zloděj. Podle policejních statistik sice počet vloupání do domů a bytů meziročně klesá, zato průměrná škoda při vloupání stoupla na 44 tisíc. Jak je to možné?

Domům chybí sekundární zabezpečení

Lidé ve velkých městech bohatnou a nakupují nové drahé technologie do domů a bytů. Čističky vzduchu, drahé filtrace vody, klimatizace, televize, domácí kina, herní konzole, notebooky a PC, šperky a další drahé hračky, které chrání pouze zámek a dveře. Tzv. sekundární zabezpečení domu, které tento majetek ochrání uvnitř bytu, je v Čechách stále podceňováno. Jakmile se tedy zloději do domu dostanou, už jim nic nebrání v tom ho kompletně vybílit.

Elektronické zabezpečovací systémy ohlídají váš dům

Abyste během pár desítek minut přišli téměř o všechno, co máte, nemusíte být na dva týdny na dovolené, na týden na chalupě, nebo přes víkend u prarodičů. Stačí odjet třeba na nákup, nebo do kina. „Vybílení nařachaného domu může zabrat i půl hodiny, ale víc ne,“ prozradil Miroslav Mikula, zkušený zloděj, nedělním novinám. Proto je potřeba zloděje načapat na švestkách ještě dřív, než stihne odejít s vaší novou televizí. Instalací elektronického zabezpečovacího systému (EZS) zajistíte nonstop kontrolu nad celým svým domem. Na výběr máte z několika možností: 

·         detektory a čidla – detekují pohyb v prostoru nebo zvuk a dávají signál ústředně, aby informovala příslušné osoby o narušení prostoru. Často jsou spojené s alarmem či kamerami.

·         alarmy – čidla na dveřích či oknech po pár vteřinách od narušení dají signál siréně, aby začala hlasitě houkat a tím zabránila zloději klidně krást.

·         přístupové systémy – chytré zámky pustí do domu jen ty, které pustit opravdu chcete.

·         bezpečnostní kamerové systémy – zaznamenávají pohyb okolo domu i v domě. IP kamery umožňují přenos obrazu do mobilního telefonu. Proto máte vždy přehled o tom, co se děje doma i v okolí.

V případě narušení hlídaného prostoru ústředna okamžitě vyšle nouzovou zprávu o vniknutí cizí osoby do domu. A to buď pomocí sms, nebo hlasovým hovorem na mobilní telefon majitele nebo pověřené osoby, anebo informuje pult centralizované ochrany (PCO). PCO okamžitě vyšle zásahové vozidlo, které se postará o prověření a zajištění situace.

Celý elektronický zabezpečovací systém je možné také propojit s domácností a na dálku ovládat světla, topení, různé elektrospotřebiče a vytvořit z běžné domácnosti chytré bydlení.

Elektronické zabezpečovací systémy si můžete vyzkoušet

Balíček funkčního zabezpečení, které ochrání váš dům, pořídíte okolo 30 000 Kč. Oproti škodě, kterou zloději mohou napáchat je to dokonce méně, a tak se investice v každém případě vyplatí. Každopádně pokud potřebujete EZS nejprve vyzkoušet, nebo ho plánujete využít jen na omezenou dobu, není nic jednoduššího, než si ho zapůjčit. A to nejlépe u samotných odborníků na bezpečí, u společnosti TOP Security. Rádi vám poradíme, jaký systém zabezpečení bude nejlépe chránit váš majetek. 


29.08. 2017 08:51

Další články z našeho blogu

Moderní zabezpečení TOP Security -

Svěřte revize EPS do rukou odborníků

Elektronická požární signalizace tvoří důležitou součást protipožární ochrany objektů. Aby EPS plnila svůj účel, je nutné provádět její pravidelné revize. EPS spadá pod vyhrazená požární bezpečnostní zařízení varující před vznikem požáru. Jejich provoz je dán výrobcem, ale údržbu a revize stanovuje vyhláška 246/2001 Sb, ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak využít nejmodernější technologie k nepřetržité ochraně svého domova?

„Osmatřicetiletý muž se večer vloupal do rodinného domu. Ukradl předměty v hodnotě 50 000 Kč.“ „V noci na Jičínsku došlo ke krádeži zahradní techniky za 80 000 Kč.“ „Do bytu se vloupal neznámý pachatel a způsobil škodu přes 100 000 Kč.“ Jsou vám tyto věty povědomé? Ještě aby ne, když je v televizi slýcháme dnes ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Mobilní turnikety – ideální zabezpečení vstupu na stavbu

Každé staveniště je potenciálně nebezpečné. V případě, že by se do areálu stavby dostala cizí osoba a zranila se, měl by zhotovitel stavby obrovský problém. Základní požadavky na zajištění staveniště stanovuje nařízení vlády č. 591/2006 Sb. Kvalitní zabezpečení vstupu na stavbu je nezbytné i z jiného důvodu. Na staveništích se obvykle ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak ušetřit při sjednání pojištění nemovitosti a domácnosti pomocí zabezpečovacích zařízení?

Kdo nic nemá, nic neztratí. Ostatní musí počítat s potenciálním rizikem a důkladně se na něj připravit. Jak na to? Existují v zásadě dvě základní možnosti. Mít našetřeno dostatek peněz, aby vás případná ztráta majetku existenčně neohrozila, ... celý článek >

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Odesílatel poskytuje dobrovolně údaje uvedené v tomto formuláři společnosti ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ s.r.o. Právo přístupu k osobním údajům, jakož i ostatní práva, jsou stanovená zákonem č. 101/2000 Sb (§12, § 21). Zpětně Vás budeme kontaktovat telefonicky, případně na uvedenou e-mailovou adresu. Pouze v nutných případech zašleme odpověď klasickou poštou.

Zabezpečovací systémy - zabezpečíme dům, byt, chatu i prodejnu

Zabezpečení domu

Prvotřídní zabezpečení domu za přijatelné ceny. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení bytu

Kvalitní zabezpečení bytu od 17200,- Kč. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení chaty

Zabezpečte svou chatu proti zlodějům. Pohobová čidla, alarmy, bezpečnostní kamery atd.

Více informací

Zabezpečení firmy

Profesionální zabezpečení firmy proti zlodějům, vodě i požáru. Alarmy, kamery, požární hlásiče..

Více informací

Zabezpečení objektů

Spolehlivé a účinné zabezpečení prodejny, skladu, restaurace, stavby a dalších objektů.

Více informací