Blog > Jak zabezpečit chatu ještě před zimou?

Jak zabezpečit chatu ještě před zimou?

Chatařská sezóna končí, zlodějům naopak začíná. Překonat totiž „mizerné“ zabezpečení chat a chalup někde na samotě u lesa není vůbec složité. A tak jsou vloupačky do rekreačních obydlí pro zloděje stále výhodný byznys. Krade se všude, bez ohledu na kraj, a tak byste neměli nechávat zabezpečení vašeho víkendového sídla náhodě. Poradíme, jak chatu efektivně zabezpečit.

1. rada: Mechanické zabezpečení je nutnost

I v dnešní době mnoha chatám a chalupám chybí základní bezpečnostní prvky, jako jsou mříže, bezpečnostní dveře nebo pořádný zámek s cylindrickou vložkou. To je pro mnoho zlodějů, bezdomovců a narkomanů jako pozvání na návštěvu. Proto by měl být každý rekreační dům vybaven aspoň základním mechanickým zabezpečením. Už jsme zmínili mříže, bezpečnostní dveře a cylindrickou vložku, mezi další patří také bezpečnostní skla, fólie na okna, bezpečnostní kování, pomocné a zamykací systémy nebo třeba ochrana dveří proti vysazení z pantů.

2. rada: Elektronické zabezpečovací systémy a alarmy

Pokud bude mít zloděj dostatek času, což na samém konci světa zřejmě mít bude, dříve nebo později prolomí každé základní mechanické zabezpečení. A proto je vhodné zvýšit kalibr. Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) vás včas upozorní na vniknutí na pozemek nebo do hlídaného objektu. Vy tak máte čas ihned zareagovat a obhlédnout situaci. Pokud bydlíte daleko nebo chcete být opravdu v bezpečí, přenechte dohled nad objektem pultu centralizované ochrany (PCO), který okamžitě zareaguje, jakmile EZS nahlásí vniknutí cizí osoby do hlídaného prostoru.

Do chaty můžete nainstalovat detektory pohybu, tříštění skla, otevření dveří nebo oken, úniku CO2, požáru atd. Elektronický zabezpečovací systém můžete také propojit se světly a simulovat vaši přítomnost, nebo s topením a v zimě si zatopit dříve, než přijedete.

Chytrý zámek a chytrá kamera vědí, kdo k vám přišel na návštěvu

Chytří chataři a chalupáři si oblíbili chytrý zámek, ke kterému nemusíte mít klíče. Pustí vás dovnitř jen tehdy, jestliže máte správný kód, kartu nebo pomocí otisku prstu. Má i protizlodějské čidlo, a tak vás ihned informuje, jakmile se ho bude snažit někdo obejít.

S hlídáním chaty či chalupy vám pomohou i vaše druhé oči neboli chytrá kamera. Je plně samostatná, a tak vám dokáže sama dát hned vědět, že se kolem vašeho víkendového domku dějí nějaké nekalosti. Stačí ji jen připojit k WiFi a v mobilním telefonu pak sledovat, jestli k vám na návštěvu přišla jen srnka, nebo máte co dočinění se zlodějem.

Víte, že za den zloději stihnou vykrást více než 5 chat či chalup? Zabezpečte svůj domek s TOP Security a nedejte zlodějům příležitost. 


26.10. 2017 09:09

Předchozí články z našeho blogu

Moderní zabezpečení TOP Security -

Máte v bytovém domě kamerový systém? Možná vám hrozí pokuta 5 milionů

Bezpečnostní kamerový systém je účinné řešení při boji se zločinem. Slouží jako výstraha kriminálním živlům a dokáže i usvědčit zloděje. Kamery po bytovém domě ale nemůžete umístit jen tak, kam se vám zlíbí... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak zabezpečit dům před odjezdem… kamkoliv

Jak dlouho vám trvá vydělat 30 tisíc korun? Někomu měsíc, někomu dva a někomu třeba jen půl hodiny. Ptáte se, čím se musíte stát, abyste brali takové peníze za tak krátkou dobu? Stačí být průměrný zloděj. Podle policejních statistik sice počet vloupání do domů a bytů meziročně klesá, zato průměrná škoda při vloupání stoupla na... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Chytré kamery – chytře v bezpečí

Potřebujete dohlédnout na váš majetek, ale zároveň být v tu samou dobu na druhé straně republiky? Nemusíte být na dvou místech zároveň, ani zaměstnávat další pomocnou sílu, když vlastníte bezpečnostní kamerový systém. Ten je v dnešní době jedním z nejpohodlnějších systémů vůbec. A když má navíc vlastní… celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Myslete na ochranu vašeho majetku před požárem – pomůže Vám elektrická požární signalizace

Pokud jste majitelem objektu, v němž je zvýšený pohyb osob nebo je v něm zvýšené riziko vzniku požáru, musíte se postarat o to, aby v něm byla zavedena spolehlivá elektrická požární signalizace. U některých objektů je tato povinnost psaná přímo... celý článek >

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Odesílatel poskytuje dobrovolně údaje uvedené v tomto formuláři společnosti ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ s.r.o. Právo přístupu k osobním údajům, jakož i ostatní práva, jsou stanovená zákonem č. 101/2000 Sb (§12, § 21). Zpětně Vás budeme kontaktovat telefonicky, případně na uvedenou e-mailovou adresu. Pouze v nutných případech zašleme odpověď klasickou poštou.

Zabezpečovací systémy - zabezpečíme dům, byt, chatu i prodejnu

Zabezpečení domu

Prvotřídní zabezpečení domu za přijatelné ceny. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení bytu

Kvalitní zabezpečení bytu od 9900,- Kč. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení chaty

Zabezpečte svou chatu proti zlodějům. Pohobová čidla, alarmy, bezpečnostní kamery atd.

Více informací

Zabezpečení firmy

Profesionální zabezpečení firmy proti zlodějům, vodě i požáru. Alarmy, kamery, požární hlásiče..

Více informací

Zabezpečení objektů

Spolehlivé a účinné zabezpečení prodejny, skladu, restaurace, stavby a dalších objektů.

Více informací