Blog > Jak zabezpečit chatu ještě před zimou?

Jak zabezpečit chatu ještě před zimou?

Chatařská sezóna končí, zlodějům naopak začíná. Překonat totiž „mizerné“ zabezpečení chat a chalup někde na samotě u lesa není vůbec složité. A tak jsou vloupačky do rekreačních obydlí pro zloděje stále výhodný byznys. Krade se všude, bez ohledu na kraj, a tak byste neměli nechávat zabezpečení vašeho víkendového sídla náhodě. Poradíme, jak chatu efektivně zabezpečit.

1. rada: Mechanické zabezpečení je nutnost

I v dnešní době mnoha chatám a chalupám chybí základní bezpečnostní prvky, jako jsou mříže, bezpečnostní dveře nebo pořádný zámek s cylindrickou vložkou. To je pro mnoho zlodějů, bezdomovců a narkomanů jako pozvání na návštěvu. Proto by měl být každý rekreační dům vybaven aspoň základním mechanickým zabezpečením. Už jsme zmínili mříže, bezpečnostní dveře a cylindrickou vložku, mezi další patří také bezpečnostní skla, fólie na okna, bezpečnostní kování, pomocné a zamykací systémy nebo třeba ochrana dveří proti vysazení z pantů.

2. rada: Elektronické zabezpečovací systémy a alarmy

Pokud bude mít zloděj dostatek času, což na samém konci světa zřejmě mít bude, dříve nebo později prolomí každé základní mechanické zabezpečení. A proto je vhodné zvýšit kalibr. Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) vás včas upozorní na vniknutí na pozemek nebo do hlídaného objektu. Vy tak máte čas ihned zareagovat a obhlédnout situaci. Pokud bydlíte daleko nebo chcete být opravdu v bezpečí, přenechte dohled nad objektem pultu centralizované ochrany (PCO), který okamžitě zareaguje, jakmile EZS nahlásí vniknutí cizí osoby do hlídaného prostoru.

Do chaty můžete nainstalovat detektory pohybu, tříštění skla, otevření dveří nebo oken, úniku CO2, požáru atd. Elektronický zabezpečovací systém můžete také propojit se světly a simulovat vaši přítomnost, nebo s topením a v zimě si zatopit dříve, než přijedete.

Chytrý zámek a chytrá kamera vědí, kdo k vám přišel na návštěvu

Chytří chataři a chalupáři si oblíbili chytrý zámek, ke kterému nemusíte mít klíče. Pustí vás dovnitř jen tehdy, jestliže máte správný kód, kartu nebo pomocí otisku prstu. Má i protizlodějské čidlo, a tak vás ihned informuje, jakmile se ho bude snažit někdo obejít.

S hlídáním chaty či chalupy vám pomohou i vaše druhé oči neboli chytrá kamera. Je plně samostatná, a tak vám dokáže sama dát hned vědět, že se kolem vašeho víkendového domku dějí nějaké nekalosti. Stačí ji jen připojit k WiFi a v mobilním telefonu pak sledovat, jestli k vám na návštěvu přišla jen srnka, nebo máte co dočinění se zlodějem.

Víte, že za den zloději stihnou vykrást více než 5 chat či chalup? Zabezpečte svůj domek s TOP Security a nedejte zlodějům příležitost. 


26.10. 2017 09:09

Další články z našeho blogu

Moderní zabezpečení TOP Security -

Svěřte revize EPS do rukou odborníků

Elektronická požární signalizace tvoří důležitou součást protipožární ochrany objektů. Aby EPS plnila svůj účel, je nutné provádět její pravidelné revize. EPS spadá pod vyhrazená požární bezpečnostní zařízení varující před vznikem požáru. Jejich provoz je dán výrobcem, ale údržbu a revize stanovuje vyhláška 246/2001 Sb, ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak využít nejmodernější technologie k nepřetržité ochraně svého domova?

„Osmatřicetiletý muž se večer vloupal do rodinného domu. Ukradl předměty v hodnotě 50 000 Kč.“ „V noci na Jičínsku došlo ke krádeži zahradní techniky za 80 000 Kč.“ „Do bytu se vloupal neznámý pachatel a způsobil škodu přes 100 000 Kč.“ Jsou vám tyto věty povědomé? Ještě aby ne, když je v televizi slýcháme dnes ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Mobilní turnikety – ideální zabezpečení vstupu na stavbu

Každé staveniště je potenciálně nebezpečné. V případě, že by se do areálu stavby dostala cizí osoba a zranila se, měl by zhotovitel stavby obrovský problém. Základní požadavky na zajištění staveniště stanovuje nařízení vlády č. 591/2006 Sb. Kvalitní zabezpečení vstupu na stavbu je nezbytné i z jiného důvodu. Na staveništích se obvykle ... celý článek >

Moderní zabezpečení TOP Security -

Jak ušetřit při sjednání pojištění nemovitosti a domácnosti pomocí zabezpečovacích zařízení?

Kdo nic nemá, nic neztratí. Ostatní musí počítat s potenciálním rizikem a důkladně se na něj připravit. Jak na to? Existují v zásadě dvě základní možnosti. Mít našetřeno dostatek peněz, aby vás případná ztráta majetku existenčně neohrozila, ... celý článek >

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Odesílatel poskytuje dobrovolně údaje uvedené v tomto formuláři společnosti ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ s.r.o. Právo přístupu k osobním údajům, jakož i ostatní práva, jsou stanovená zákonem č. 101/2000 Sb (§12, § 21). Zpětně Vás budeme kontaktovat telefonicky, případně na uvedenou e-mailovou adresu. Pouze v nutných případech zašleme odpověď klasickou poštou.

Zabezpečovací systémy - zabezpečíme dům, byt, chatu i prodejnu

Zabezpečení domu

Prvotřídní zabezpečení domu za přijatelné ceny. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení bytu

Kvalitní zabezpečení bytu od 17200,- Kč. Alarmy, pohybová čidla, protipožární hlásiče atd.

Více informací

Zabezpečení chaty

Zabezpečte svou chatu proti zlodějům. Pohobová čidla, alarmy, bezpečnostní kamery atd.

Více informací

Zabezpečení firmy

Profesionální zabezpečení firmy proti zlodějům, vodě i požáru. Alarmy, kamery, požární hlásiče..

Více informací

Zabezpečení objektů

Spolehlivé a účinné zabezpečení prodejny, skladu, restaurace, stavby a dalších objektů.

Více informací